Rozpocznij już teraz! Za kilka minut pobierzesz swoje nowe CV!

Blog

Jak napisać CV?

jak napisać cv

Nawet pomimo dobrej sytuacji na rynku pracy znalezienie dobrego zatrudnienia może być niełatwym wyzwaniem. Z drugiej jednak strony dobrze napisane Curriculum Vitae (CV) to stary, wypróbowany sposób na poprawę szans na zdobycie wymarzonej posady.

CV jak napisać. Poznaj nasze wskazówki

CV to dokument, który niezależnie od Twojej profesji jest wizytówką, za pomocą której możesz zaprezentować się pracodawcom. Nie od dziś wiadomo, że zamieszcza się w nim między innymi takie informacje jak:

 • zdobyte doświadczenie zawodowe,
 • umiejętności, w tym np. znajomość konkretnego oprogramowania komputerowego,
 • osiągnięcia (awans w poprzednim miejscu zatrudnienia, wysokie wyniki sprzedażowe).

Dobre CV jakie korzyści?

Dobrze przygotowane CV może wyróżnić Cię spośród licznego grona kandydatów, którzy również starają się o zdobycie pracy.

W związku z tym warto zrozumieć, jak napisać CV, które zwiększy szanse na zdobycie atrakcyjnego zatrudnienia:

 • Profesjonalny wstęp. Napisz krótki wstęp, w którym opiszesz swoją sylwetkę, cele zawodowe oraz najważniejsze atuty, które sprawiają, by warto było zatrudnić właśnie Ciebie.
 • Wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Najpierw skup się na doświadczeniu zawodowym, zaczynając od najnowszych miejsc pracy. Następnie poświęć kilka punktów na opis tego, jakie szkoły/kursy ukończyłeś.
 • Umiejętności i osiągnięcia. Zwracaj uwagę nie tylko na kwalifikacje techniczne, ale także kompetencje miękkie (soft skills).
 • Aktywności pozazawodowe. Opisz krótko swoje zainteresowania i aktywności społeczne. To pomoże pokazać pracodawcy, że jesteś zrównoważoną osobą, która potrafi działać zarówno w pracy, jak i poza nią.
 • Aktualizacja CV. Regularnie aktualizuj swoje CV, dopisując informacje o najnowszym doświadczeniu oraz osiągnięciach.
 • Dopasowanie do listu motywacyjnego. Twoje CV musi współgrać z listem motywacyjnym, ale nie być jego powieloną kwotą.

Zapewne nie trzeba cię przekonywać, że napisanie dobrego CV to jeden z najważniejszych elementów w poszukiwaniu pracy. Dokument ten to pierwsza forma kontaktu z pracodawcą, zadbaj więc o jego odpowiednią jakość. To właśnie dlatego powinieneś zadbać między innymi o takie kwestie jak:

 • dostosowanie życiorysu zawodowego do wymagań konkretnego pracodawcy,
 • przejrzystość informacji,
 • spójność informacji.

CV to Twoja wizytówka

Zadbaj o wyżej wymienione elementy, a sprawisz, że Twoje CV zostanie zauważone w tłumie aplikacji. Potraktuj CV jako narzędzie do przedstawienia siebie jako wartościowego kandydata, dlatego warto poświęcić czas na jego przygotowanie.

Powodzenia w zdobyciu wymarzonej posady!

Kreator CV
Kreator CV

Stwórz profesjonalne CV w kilka minut

Dzięki nam stworzysz profesjonalne CV w czasie jednej filiżanki kawy! Sprawdź jakie to proste. Oszczędź czas na formatowaniu dokumentu. Skorzystaj z kreatora, który w prosty i szybki sposób poprowadzi Cię krok po kroku do pobrania Twojego nowego CV w formacie .PDF