Rozpocznij już teraz! Za kilka minut pobierzesz swoje nowe CV!

Blog

CV dla sprzedawcy w sklepie

cv dla sprzedawcy

CV dla sprzedawcy w sklepie. Na co warto zwrócić uwagę podczas aplikowania?

Dobrze przygotowane CV to klucz do zdobycia wymarzonej posady jako. Nie inaczej jest w przypadku zatrudnienia w takich dużych, znanych sieciach handlowych jak na przykład:

  • Biedronka,
  • Lidl,
  • Żabka.

Sprzedawcy pełnią w tego typu sieciach absolutnie kluczową rolę w funkcjonowaniu placówek handlu detalicznego. Dzieje się tak m.in. dlatego, że ich zaangażowanie oraz umiejętności mają silny wpływ na satysfakcję klientów, a w konsekwencji również wyniki sprzedażowe.

To właśnie dlatego sklepy dość restrykcyjnie podchodzą do zatrudniania osób na tego stanowiskach. Tym samym bardzo ważne jest, aby stworzyć profesjonalne CV dla sprzedawcy, które skutecznie przyciągnie uwagę rekrutera, wyróżniając nas spośród licznego grona kandydatów.

Jak należy to osiągnąć? Jeśli się nad tym zastanawiasz, mamy dla Ciebie garść użytecznych informacji.

Personalizacja CV do konkretnego sklepu

Podstawą skutecznego CV dla sprzedawcy jest dostosowanie tego dokumentu do wymagań i oczekiwań konkretnej marki. Przed rozpoczęciem pisania CV, zaleca się dokładne zapoznanie się z ogłoszeniem pracy oraz stroną internetową sklepu (warto zwrócić uwagę na zakładkę “Rekrutacja”, “Kariera” czy “Jak do nas dołączyć?”).

To ważne, ponieważ w takim miejscu można znaleźć informacje np. odnośnie tego, czy wymagana jest znajomość obsługi kasy fiskalne, zasad merchandisingu, obsługi wózków paletowych itp. Zwięzłe informacje na ten temat można zamieścić właśnie w CV… no bo jeśli nie tam, to gdzie?

Doświadczenie w sprzedaży

Kluczowym elementem w CV dla sprzedawcy powinno być wyeksponowanie informacji o doświadczeniu zdobytym w branży sprzedażowej czy handlu detalicznym. Należy w zwięzły sposób opisać swoje dotychczasowe stanowiska pracy, zwracając uwagę takie kwestie jak np. przestrzeganie standardów obsługi klienta czy wyniki sprzedażowe.

Wskazanie umiejętności miękkich

Prócz umiejętności technicznych związanych bezpośrednio ze sprzedażą (rozumiemy przez to na przykład umiejętności w zakresie obsługi kasy fiskalnej), warto zwrócić uwagę również na takie kwestie jak kompetencje miękkie (ang. soft skills). Jak wiadomo, nierzadko są one kluczowe w pracy sprzedawcy. Warto zatem pochwalić się (oczywiście, o ile je posiadamy!) takimi echami jak na przykład:

  • komunikatywność,
  • asertywność,
  • umiejętność rozwiązywania problemów,
  • zdolność do pracy w zespole.

Wyżej wymienione to tylko niektóre spośród wszystkich cech, które doceniają pracodawcy u kandydatów na stanowisku sprzedawcy.

Profesjonalny wygląd CV dla sprzedawcy również jest ważny

Tak jak w sklepie eksponuje się towary, tak CV dla sprzedawcy czy handlowca również powinno być przejrzyste, zwięzłe oraz łatwe do odczytania. Warto zatem zadbać o czytelny układ, wyraźne sekcje oraz odpowiednią czcionkę, kolorystykę itp.

Kreator CV
Kreator CV

Stwórz profesjonalne CV w kilka minut

Dzięki nam stworzysz profesjonalne CV w czasie jednej filiżanki kawy! Sprawdź jakie to proste. Oszczędź czas na formatowaniu dokumentu. Skorzystaj z kreatora, który w prosty i szybki sposób poprowadzi Cię krok po kroku do pobrania Twojego nowego CV w formacie .PDF