Rozpocznij już teraz! Za kilka minut pobierzesz swoje nowe CV!

Blog

CV dla fryzjera

cv dla fryzjera

Szukasz pracy jako fryzjer/fryzjerka i chcesz zwrócić na siebie uwagę potencjalnego pracodawcy? Jeśli tak, to musisz wiedzieć, że podstawą do zdobycia dobrego wakatu jest profesjonalnie przygotowane CV. Odpowiednio przygotowane powinno ono skutecznie wyróżnić Cię spośród dziesiątek innych kandydatów. Jeśli i Ty się nad tym zastanawiasz, mamy dobrą wiadomość: pokażemy w naszym tekście, na co zwrócić uwagę, by stworzyć dobre CV dla fryzjera/ki. Dzięki temu zwiększą się Twoje szanse na zdobycie pracy w salonie kosmetycznym lub fryzjerskim.

CV fryzjera. Jak zdobyć dobrą pracę?

Czy jesteś doświadczonym fryzjerem lub fryzjerką, czy też dopiero zaczynasz swoją karierę w tej dziedzinie? Bez względu na to, na jakim etapie swojej kariery jesteś, dobrze przygotowane CV może być kluczem do sukcesu w poszukiwaniu pracy w branży fryzjerskiej. W tym artykule omówimy, jak stworzyć skuteczne CV dla fryzjera, dostarczając przykładowy szablon oraz przydatne wskazówki, które pomogą wyróżnić się na rynku pracy.

Co powinno zawierać CV fryzjerki?

Twoje CV jest wizytówką, która pomoże pracodawcy zrozumieć Twoje doświadczenie, umiejętności i kwalifikacje jako fryzjera. Ponadto, profesjonalne CV może pomóc Ci wyróżnić się spośród konkurencji i zdobyć wymarzoną pracę lub klientów w przypadku pracy na własny rachunek. Oto, dlaczego warto zadbać o swoje CV:

 1. Pierwsze Wrażenie: CV jest często pierwszym dokumentem, który widzi potencjalny pracodawca lub klient. Dlatego ważne jest, aby zadbać o jego atrakcyjny wygląd i czytelność.
 2. Informacje na Temat Doświadczenia: Dzięki CV możesz jasno przedstawić swoje doświadczenie zawodowe, włączając w to poprzednie stanowiska i projekty fryzjerskie.
 3. Umiejętności i Kwalifikacje: CV pozwala Ci podkreślić swoje umiejętności fryzjerskie, takie jak cięcie, koloryzacja, stylizacja i obsługa klienta.
 4. Dowody Sukcesów: Możesz wykorzystać CV, aby opisać swoje osiągnięcia i sukcesy, takie jak zdobywanie nagród lub udział w prestiżowych konkursach fryzjerskich.
 5. Zaufanie Klientów: Jeśli pracujesz na własny rachunek, CV może pomóc Ci zdobyć zaufanie klientów, pokazując Twoje kwalifikacje i referencje.

Dane Osobowe

Podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych profesji, także u fryzjerki pierwszą sekcją w CV powinny być dane osobowe. A zatem, należy zamieścić w CV m.in.:

imię i nazwisko,

adres zamieszkania (niekoniecznie dokładny: może być to po prostu miasto),

numer telefonu kontaktowego, adres e-mail.

Krótki opis (sekcja “O mnie”)

Ciekawym trendem, który zdobywa popularność w ostatnich latach, jest dodawanie do CV krótkiego, ale treściwego podsumowania z informacjami na temat własnej osoby, w tym w szczególności ambicji, motywacji oraz celów zawodowych.

Przykładowo, można tu wspomnieć o swojej kreatywności i zdolności do tworzenia nowoczesnych i modnych fryzur.

Doświadczenie Zawodowe

W przypadku fryzjerki sekcja opisująca zdobyte doświadczenie zawodowe to absolutnie jedna z najważniejszych części. Należy wówczas podać m.in. informacje na temat salonów, w których się dotychczas pracowało. Oprócz tego ważne są również takie informacje jak na przykład okres zatrudnienia (od-do), a także krótka lista najważniejszych obowiązków wykonywanych w danym miejscu.

Jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia, skup się na odbytych praktykach oraz stażach zawodowych.

Wykształcenie

Rzecz jasna, należy podać w CV również informacje na temat swojego wykształcenia. Warto wymienić szkoły branżowe oraz kursy, które ukończyłeś/ukończyłaś, a także informacje o kursach, szkoleniach czy warsztatach.

Umiejętności

Last but not least, ważnym elementem CV dla fryzjera/ki są umiejętności. Wyszczególnij te, które są szczególnie ważne w Twojej profesji, w tym na przykład takie umiejętności i atuty jak:

 • znajomość najnowszych trendów w branży modowej oraz fryzjerskiej,
 • dobra obsługa narzędzi fryzjerskich,
 • umiejętność koloryzacji i farbowania włosów,
 • znajomość procesów perukarskich,
 • umiejętność wykonywania wszechstronnych cięć oraz stylizacji,
 • komunikatywność i umiejętność budowania długofalowych relacji z klientami,
 • kreatywność wyrażana przez umiejętność projektowania indywidualnych fryzur.

Stworzenie skutecznego CV dla fryzjera to kluczowy krok w zdobyciu pracy w tej branży. Dbaj o personalizację, opisuj swoje umiejętności i osiągnięcia, a także starannie redaguj dokument. Dzięki naszym poradom i przykładom CV jesteś teraz lepiej przygotowany/a do zaprezentowania swojego doświadczenia i umiejętności potencjalnym pracodawcom. Pamiętaj, że CV to także odzwierciedlenie Twojej pasji i zaangażowania w zawód fryzjera. Powodzenia w zdobywaniu wymarzonej pracy!

Kreator CV
Kreator CV

Stwórz profesjonalne CV w kilka minut

Dzięki nam stworzysz profesjonalne CV w czasie jednej filiżanki kawy! Sprawdź jakie to proste. Oszczędź czas na formatowaniu dokumentu. Skorzystaj z kreatora, który w prosty i szybki sposób poprowadzi Cię krok po kroku do pobrania Twojego nowego CV w formacie .PDF